تبلیغات
مهندسی کامپیوتر

نظرسنجی

درباره ما ایجاد کننده وبلاگ : مدیر admin

این صفحه را به اشتراک بگذارید

صفحات جانبی

آمار بازدید

» کل بازدید ها :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل مطالب :
» آخرین بروز رسانی :


ADS
ADS
صفحات سایت :

آشنایی با كارتهای حافظه

چهارشنبه 26 آذر 1393, 11:23 ب.ظ نویسنده مدیر admin دسته بندی : مقالات,

آشنایی با كارتهای حافظه

دوربین های دیجیتال برای ذخیره كردن عكس خود از كارتهای حافظه استفاده می كنند. این دوربین ها عكس ها را با فرمت JPG (یا با فرمت دیگر بسته به دوربین) ذخیره می كنند تا در نهایت این فایل های تصویری به كامپیوتر منتقل شود و شما قادر به دیدن عكس های خود باشید. در ابتدا دوربین های دیجیتال فقط از طریق پورت سریال به كامپیوتر متصل می شدند و سرعت انتقال بسیار پایین بود. امروزه دوربین های دیجیتال از طریق پورت USB به كامپیوتر متصل می شوند و سرعت انتقال اطلاعات بیشتری فراهم می كنند.


چند نوع كارت حافظه در بازار یافت می شود. قابل توجه است كه سازندگان بزرگ و معتبر دوربین های دیجیتال بجای اینكه از یك استاندارد واحد در زمینه كارتهای حافظه استفاده كنند هر كدام استاندارد خاص خود را دارند. برجسته ترین آنها عبارتند از:

Compact Flash (CF)

Memory Stick (MS)

Multi Media Card (MMC)

Secure Digital (SD)

Smart Media (SM)

XD

یكی از تفاوتهای مهم كارتها در سرعت انتقال اطلاعات آنهاست. با یك كارت سریعتر نه تنها عكس ها را با سرعت بیشتری به كامپیوتر خود منتقل می كنید بلكه زمانیكه عكس می گیرید عكس های شما سریعتر ذخیره می شوند و دوربین سریعتر آماده گرفتن عكس بعدی می شود. بنابراین با توجه به اینكه هر دوربین دیجیتال از یك نوع كارت حافظه استفاده می كند نوع حافظه ای كه در این دوربین قابل استفاده است اهمیت پیدا می كند. توان مصرفی هم در تخلیه باتری نقش قابل توجهی بازی می كند كه باید مورد توجه قرار گیرد.

ظرفیت هم یكی از مهمترین ویژگیهای یك كارت حافظه است با استانداردهای قدیمی تر كارتهای حافظه از نظر ظرفیت محدودیت دارند.